Inspekcje turbin wiatrowych

Wykonujemy inspekcje turbin wiatrowych z użyciem dronów.

Gwarantujemy 100% pokrycie każdej łopaty z 3 stron oraz całkowitą powtarzalność podczas nalotów. Wykonane przez nas zdjęcia są doskonalej jakości i umożliwiają bezstratne przybliżanie gdzie widać nawet najmniejsze szczegóły. Wykonane przez nas materiały trafiają na dedykowany panel administracyjny, który umożliwia zarządzanie inspekcjami.

✔️ Zdjęcia pokrywają 100% łopat turbin wiatrowych pod różnymi kątami dostarczając obraz w doskonałej rozdzielności od 20,8 do 42,4 megapiksela na każde zdjęcie.[1]

✔️ Uzyskane informacje – zdjęcia, udostępniane są w bardzo krótkim czasie po wykonaniu zdjęć.

✔️ Analiza i kontrola usterek może być wykonywana zdalnie przez wysoko wykwalifikowany personel

✔️ Raporty z przeprowadzonych prac mogą być wykonywane automatycznie i w różnych formatach.

Inspekcja turbiny wiatrowej z powietrza

Jak wygląda inspekcja turbin wiatrowych?

✔️ Czas kontroli jednego ostrza: od 12 do 15 minut

✔️ Całkowity czas skontrolowania całej turbiny: od 55 do 70 minut

✔️ Do 400 zdjęć w wysokiej rozdzielczości na jedną turbinę

✔️ Zdjęcia dostępne tego samego dnia co wykonana inspekcja

✔️ Wydajność nawet do 10 turbin wiatrowych dziennie lub 20 przy dwóch zespołach pracujących[2]

[1] Standardowo wykonujemy zdjęcia kamerą X5S ( 20.8 MPix ) lub X7 (24 MPix). Aparat rejestrujący zdjęcia w rozdzielczości do 42,4 Mpix dostępny jest na specjalne życzenie klienta
[2] Na ilość skontrolowanych turbin w ciągu jednego dnia ma wpływ m.in: pogoda, lokalizacja farm wiatrowych, współpraca w zakresie ustawienia łopat. Jeżeli nie występują czynniki opóźniające pracę wykonujemy od 8 do 10 inspekcji dziennie. Przy użyciu 2 zespołów – do 20 sprawdzonych turbin dziennie. W związku z rozszerzeniem działalności możemy zaoferować nawet do 5 zespołów co oznacza, że wykonamy nawet do 50 inspekcji turbin dziennie jeśli będzie to konieczne.

Inspekcje turbin wiatrowych z drona wykonujemy na terenie całego kraju.

Jako Pomocdronowa.pl dostarczamy najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązanie przeznaczone do przeprowadzania inspekcji turbin wiatrowych w Polsce. Nasz system pomaga kontrolować stan techniczny na miarę XXI wieku. 

Pracując w branży widzimy, że kontrola łopat turbin wiatrowych odgrywa znaczącą rolę w sprawnym działaniu przedsiębiorstw energetycznych. Inspekcje z drona przyspieszają pracę, ograniczają możliwość wystąpienia wypadku oraz oszczędzają pieniądze przeznaczone na wykonanie kontroli. 

Farmy wiatrowe z drona

To co możemy zaproponować naszym klientom to dostęp do najbardziej nowoczesnych rozwiązań w zakresie inspekcji z powietrza. Dzięki nam, przeprowadzanie kontroli przebiega sprawnie, bezpiecznie i  daje wiarygodne informacje, a uzyskane materiały w 100% zadowolą swoją jakością nawet najbardziej wymagające przedsiębiorstwa.


Inspekcje wykonywane są przez 2 doświadczonych operatorów. Jeden z nich odpowiada za poprawne wykonanie lotu, drugi odpowiedzialny jest za kadrowanie oraz obsługę aparatu umieszczonego w dronie. Taki podział pracy daje pewność, że lot odbędzie się bezpiecznie i bez niespodzianek, a zdjęcia będą poprawne naświetlone oraz wyostrzone.